NOMAD72

NOMAD72

NOMAD 72 je v České republice jedinečný koncept přípravy dětí, a zejména mládeže na mimořádné situace. My starší, si možná vzpomeneme na běhání s igelitovými pytlíky, lehámín na zem s nohami k epicentru výbuchu a plynové masky s chobotem. TAK TO U NÁS NEČEKEJTE.

Místo toho jsme dali dohromady informace z několika desítek knih, sehnali skripta a prošli kurzem FEMA CERT a výcuc toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího jsme okořenili svojí letitou praxí z nemocnic, z kanceláří BOZP i stanovišť JPO.

A potom se objevila smečka Honzy Holečka pod značkou BUSHCRAFTCODE, z.s., která nám pomohla do kurzu dostat základy přežití. Oheň, voda, přístřešek, ale i pohyb v terénu a tak.

NOMAD 72 ODA24 otvírá

V roce 2024 zatím plánujeme dva běhy.

ODA 24 proběhne v dubnu o víkendech a to konkrétně 5.-7.4. teoretický běh (čtěte příprava na Peklo) a 26.-28.4. Hell72 (čtěte praxe¨)

Na ODA 72 hledáme aktuálně 4 tříčlenné týmy. Máme jednoduchou podmínku. Musí vám být víc jak 16 let (ročníky 2008 a starší) a musíte nám věřit. A to dost na to, abyste na celý víkend zapomněli na svět kolem sebe.

Odměnou za to, vám pak bude jedinečný zážitek, kde vám nebudeme říkat, jak získáte vodu z lijány nebo jaký škorpion vás v poušti může uštknout, a kterého si naopak můžete dát místo svačiny. My vás naučíme, jak se postarat o sebe a o ty, na kterých vám záleží, v prvních 72 hodinách po Průšvihu. A je jedno, jestli je to blackout, tornádo nebo pouliční nepokoje.

Krátká prezentace o tom, co se nám povedlo a o tom, co plánujeme do budoucna.

Upravená koncepce a nové osnovy NOMAD72

Díky tomu, že jsme na celý projekt dostali dotace, můžeme v tomto roce každému týmu, který se přihlásí a zaplatí registraci, nabídnout po absolvování kurzu získat jedinečnou možnost: 

VYLOSOVAT SI ZE 6 BEDEN, v nichž něco zajímavého najde nejen každý člen týmu, ale určitě něco malého zbyde třeba do klubu/oddílu. Každá Mystery Bedna má cenu přibližně 5-6.000,- Kč a to je o 25 % víc, než je cena registračního poplatku.

Ale jakou bednu budete moci otevřít záleží jen na vás. Jestli přežijete a BUDETE TEN ROZDÍL OD KATASTROFY.

Chcete se přihlásit na ODA24?

A co ODB 24?

ODB 24 bude trochu jiný. Protože to bude týdenní tábor. Možná hrůzy, možná úplná pohoda. Možná vás hodíme rovnýma nohama rovnou do válečného konfliktu, možná se jenom zatřese země nebo se stane něco úplně jiného. Každopádně určitě nepřijdete ani o jednu z našich úžasných ukázek a ani o tak oblíbený HELL72.

Už teď máme vytipovaných několik týmů (part), které by se mohly ODB účastnit, takže sledujte. Možná nás pošlou .... k Pohromě a budeme mít účastnická místa pro veřejnost.


Celý projekt je financován z prostředků programu

ERASMUS+ díky podpoře EU.