Nový členové

Nový členové

Asi to nikoho nepřekvapí, ale prostě potřebujeme novou krev. A to nejen co se týká zdravotníků, techniků nebo řidičů. Psovodi jsou pro naše pojetí Search and Rescue dost zásadní.

Specializujeme se na:

- pátrání po živých osobách v ploše

- pátrání po lidských ostatcích

Pracujeme podle mezinárodních metodik, které vycházejí z dlouholeté práce zejména anglických a švýcarských psovodů a mezinárodních agentur, pod které jsme včleněni.

Základním principem naší práce není totální poslušnost a dokonalost psa. Naopak necháváme psům co jevětší volnost a snažíme se, aby nasazení pro psa bylo vždycky radostí a pracoval s maximální chutí a v dokonalém souladu se svým psovodem

Aktuálně díky tréninkové základně v Plzni máme možnost otevřít přípravné kurzy pro až 8 štěňat od 3 měsíců a pokud máte doma starého mazáka a jenom chcete vyzkoušet práci záchranářů nebo si vedle svého členství v nějaké organizaci chcete přibrat "bokovku" tak tréniny u nás probíhají celý rok.

Základnu máme na letišti v Plzni - Líních a dává nám možnost využívat poměrně členitý, převážně lesnatý terén, ve kterém se nachází i množství staveb v různém stádium. Bohužel často rozpadu. Na základně máte možnost si od začátku trénování s námi pronajmout svůj pokoj s kotcem a ten využívat jak ke společným, tak i individuálním tréninkům.

V rámci dalšího členství se poslušně každý psovod může specializovat. V rámci této speializace pak může vyjíždět na zahraniční tréninky s kolegy napříč domovskou RRI nebo evropským EVOLSARem.

Stejně tak lze po splnění předpsaných zkoušek a online školení zaujmout místo ve výjezdovém DART - Disaster Asistance Response Týmu. Ten pak plní různé povinnosti spojené s kynologickou záchranařinou nejen v ČR, ale i v Evropě.

Tak pokud jste dočetli až sem, tak by třeba mohlo být jasno ;) Stavte se za námi a pojďte si trénink vyzkoušet.

STĚKAT JE TOTIŽ ZÁBAVA