Cadets aneb Záchranáři 2050

31.08.2022

Kroužky záchranářů na Roudnicku

Už od začátku našeho sdružení si velmi zakládáme na tom, aby mezi našimi pravidelnými aktivitami byly kroužky pro děti. Úplně popravdě, to co mnozí vidí jako neuvěřitelnou "oběť a dřinu" vidíme my spíš jako relax. Navíc relax, který má smysl.

Proto jsme hned od začátku po přestěhování, a teda vlastně i před ním, jak jeden z prvních kroků "pořizovali" dětský kroužek. V Hoštce se nám povedlo spojit naše aktivity s projekty Klubu Klubko a kroužek Mladí záchranáři Hoštka jde úspěšně do druhého školního roku. Hned loni si naši pidizáchranáři vybojovali druhé místo na Lovosickém záchranáři a porazili je jen záchranáři z litoměřické Masaryčky, kteří sezónu nakonec zakončili jako Mistři republiky.

Ale Hoštka je nám malá. Je úplně jasné, že pokud chceme Masaryčce konkurovat musíme trochu z vesnice do města. A mít alespoň dvě party, které spolu budou na dálku i na blízko soutěžit a předhánět se. Ano, chceme děti vést ke zdravé soutěživosti.

No a proto jsme přivítali, když se otevřela možnost spolupráce se Základní školou Osmička, kde vznikne paralelka k hošteckému kroužku. No a aby toho nebylo málo ...

O tom, že nám spolupráce s farářkou Lenkou Selčanovou a Centrem Hláska jde strašně k duhu asi žádná 😉 Takže se nám povedlo v Centru Hláska otevřít i třetí kroužek, tentokrát zaměřený na druhý stupeň. Plus takovou neorganizovanou družinu středoškolských a vysokoškolských dobrovolníků, kteří budou mít chuť pomoct s programem, ale i si třeba zasoutěžit nebo jen tak vyrazit na přechod Brd.

Cadets jsou naší vlaštovkou i vlajkovou lodí napříč EVOLSARem. Chceme spojit vedoucí záchranářských družstev napříč Evropou a společně pak propojovat výchovné plány s těmi výcvikovými a ukázat dětem to největší dobrodružství na světě. Dobrodružství, kdy vy víte co máte udělat a víte, že máte v zádech skvělý tým a tam někde před vámi je člověk, který potřebuje pomoc.